Dzień Dziecka, Dzień Dotyku

W Dzień Dziecka nasze myśli odruchowo kierują się ku miłości łączącej matkę i dziecko. Jest to szczególna więź, niezwykle silna, wręcz biologiczno-uczuciowa siła, która wyposaża nas we wszystkie “narzędzia” emocjonalne z których korzystamy w dorosłym życiu. Bez tej bezwarunkowej miłości byśmy nie przetrwali jako niemowlęta, a już na pewno nie bylibyśmy zdolni w pełni żyć. Bliskość, relacje budujemy przez dotyk. Dotyk to pierwszy zmysł jaki rozwija się u dziecka w czasie życia płodowego. Bliskość fizyczna odgrywa dużą rolę w relacji mama-dziecko: tuż po porodzie leżąc na brzuchu, blisko serca Mamy maluch może się uspokoić. 

Tulenie czy inny rodzaj dotyku ułatwia mu poznawanie Mamy i innych bliskich. Pięknym sposobem okazywania miłości jest głaskanie czy całowanie maluszka, delikatne masaże. Jest tak wiele możliwości okazywania uczuć!

Deficyt bliskości i bodźców czuciowych może nieść za sobą poważne konsekwencje. Prowadzi do nieprawidłowości w funkcjonowaniu społecznym dziecka, może także zaburzyć prawidłowy przebieg podstawowych procesów życiowych takich jak oddychanie czy trawienie. Brak dotyku może także zwiększyć poziom nerwowości u niemowlęcia i obniżyć jego odporność na stres.

Jest dużo badań wśród dzieci wychowanych w domach dziecka mówiących, że człowiek pozbawiony w okresie niemowlęcym bliskości i czułego dotyku cierpi na deficyty emocjonalne i ma problemy z koncentracją czy zapamiętywaniem.

Dotyk, dłoń to symbol więzi, budowania relacji i przepływu emocji. Pielęgnujmy w sobie moc dotyku również jako Dorosłe Dzieci.

“Z dzieckiem jest jak z pudełkiem – trudno wyjąć coś, czego się nie włożyło”.*

#GiveMeYourHands

* A. Richman „Wojenna narzeczona”. 

** M. Tulli „Szum”

Pozostałe artykuły

Retinol. Jak i kiedy go używać? Ekspert Justyna Gałat.

Jeżeli zastanawiacie się co wyróżnia retinol na tle innych substancji aktywnych, to już spieszę z odpowiedzią.

Handy lab. z nagrodą Kosmetyczna Marka Roku 2022

Marka handy lab. znalazła uznanie wśród jurorów konkursu Kosmetyczna Marka i uzyskała tytuł Kosmetycznej Marki Roku 2022 – Jakość i Piękno. Wyróżnienie to symbol jakości, niezawodności, efektywności i stosowania innowacyjnych rozwiązań dla najbardziej wymagających klientów.

Jak zregenerować zniszczone dłonie? Domowe zabiegi i maski

Oto 4 metody na odnowę zniszczonych rąk, które od razu przywrócą im jedwabistą gładkość i ładny koloryt. Zobacz pomysły na maseczki i peelingi regenerujące DIY

Nasi partnerzy

Dynamiczny rozwój naszej marki zawdzięczamy naszym partnerom medialnym oraz biznesowym. Dziękujemy za zaufanie do marki Handy Lab.

Bądź na bieżąco

Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera. Bądź na bieżąco z promocjami i otrzymaj na start prezent od Handy Lab.

Opinie klientów

Tereskaużytkownik
Read More
Super nawilżone i gładkie ręce! Super maska w rękawiczkach w cudownej konsystencji kremowego serum. Bardzo dużo serum w rękawiczkach 30 gramów, daje pewność pełnej pięlęgnacji skóry rąk, skórek i paznokci. Po 30 minutach w rękawiczka dłonie odzyskują gładkość, są nawilżone i skóra ma naturalny zdrowy koloryt. Mam wrażliwe dłonie i po zimie trudno mi je doprowadzić do porządki, po 2 domowych zabiegach spa dla dłoni skóra jest w super stanie, a w wcześniej żadne maski do dłoni na mnie nie działały.

Zalety: Super skład, duża zawartość serum, konsystencja i zapach, rękawiczki smartphone friendly
Mirian1955użytkownik
Read More
Jestem kobietą 40+ i taki produkt to dla mnie świetne rozwiązanie. Używałam rękawiczek z koktajlem z retinolem i efekt był super już po pierwszym stosowaniu. Ręce były gładsze, mniej widoczne zmarszczki i lepszy kolor skóry.

Zalety: forma aplikacji - rękawiczki, przyjemny zapach - dobrze nawilża
No nameużytkownik
Read More
Rękawiczki są wykonane z przyjemnego materiału, zamknięcie wokół nadgarstków zabezpiecza przed wydostaniem się kremu. Maska pięknie pachnie i daje efekt profesjonalnego zabiegu. Dłonie są wypoczęte, gładkie i nawilżone - efekt utrzymuje się do następnego dnia.
Alinaużytkownik
Read More
Wygodna w stosowaniu. Świetnie regeneruje i odżywia skórę dłoni. Dłonie są gładkie, nawilżone i miękkie.

Social media

#GiveMeYourHands

handy lab.
ul. Sielankowa 10/15
20-802 Lublin
NIP 7123420335
REGON 389198420

Wszystkie prawa zastrzeżone dla handy lab.

Handcrafted by Spectar

Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro
pl_PL

Odbierz 10% zniżki

Zapisz się do newslettera