Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy!

Wybierz walutę

Wróżenie z ręki: co mówi o twoim przeznaczeniu linia życia, serca i głowy? 

Jak wróżyć z ręki? Po odpowiedź na to pytanie już nie musisz iść do chiromantki. Tajemna wiedza jest (dosłownie) na wyciągnięcie dłoni. Wystarczy, że dokładnie prześledzisz przebieg linii życia, serca i głowy. Ich długość i kształt są nośnikami sekretnej wiedzy na temat naszego charakteru, talentów, wad, zalet, a także przyszłych kolei losu. Sprawdź, jak ją samodzielnie zgłębić i prawidłowo odczytać. 

Wróżenie z dłoni nosi nazwę chiromancji (z greckiego cheir, czyili ręka oraz manteia – wróżenie). Historia tej mistycznej sztuki sięga kilku tysięcy lat wstecz i, co ciekawe, obecna jest niemal we wszystkich kulturach na świecie. Zanim chiromancja stała się domeną cyganek i starych, ludowych wieszczek, praktykowana była przez starożytnych filozofów, hinduskich i chińskich mędrców, a następnie XIX-wiecznych astrologów. Najsłynniejszym z nich był Brytyjczyk William John Warner zwany Cheiro. Z jego usług korzystali przedstawiciele najwyższych sfer intelektualnych, artystycznych i arystokratycznych, m.in. Thomas Edison, Oscar Wilde, Mark Twain czy brytyjska rodzina królewska. Wiara w magiczną moc przepowiedni odczytywanych z rąk łączyła więc ludzi niezależnie od ich pochodzenia czy statusu – i do dziś, według wielu osób, jest kluczem do odkrycia tajemnicy swojego przeznaczenia.  

Z której ręki się wróży? Znaczenie prawej i lewej dłoni w chiromancji 

Można wróżyć zarówno z prawej, jak i z lewej dłoni – wszystko zależy od tego, jakie informacje o nas samych chcemy pozyskać. Znaczenie ma również to, która ręka jest u nas dominująca. Linie na dłoni dominującej odnoszą się do teraźniejszości i przyszłości. Ukazują szanse, wyzwania i ograniczenia, które rzutują na nasze życie i nadają mu kierunek. Druga dłoń dostarcza wiedzy o naszych unikalnych cechach osobowości, które pozostają niezmienne i nie podlegają zewnętrznym wpływom (można powiedzieć, że urodziliśmy się z nimi). Odczytujemy z nich informacje na temat naszego potencjału, temperamentu, mocnych oraz słabych cech.  

Ważne jest, aby podczas wróżenia brać pod uwagę linie znajdujące się na obu dłoniach, a nie tylko na jednej. Dopiero wówczas będziemy mogli w pełni odczytać i zrozumieć nasze położenie w życiu oraz dojrzeć stojące przed nami możliwości.  

Jak wróżyć z ręki? Umiejscowienie linii życia, serca i głowy 

Zanim przejdziesz do wróżenia z ręki, zlokalizuj położenie trzech podstawowych linii: życia, serca oraz głowy. Są jak tajemne portale, dające wgląd w sekrety naszej osobowości i przyszłości. Gdzie się znajdują?

Linia serca (miłości) widoczna jest najwyżej. Zaczyna się tuż pod palcem wskazującym lub środkowym i opada ukośnie w dół. 

Linia głowy zlokalizowana jest w samym centrum dłoni, pod linią serca. Biegnie ukośnie, od środka dłoni do dołu. 

Linia życia umiejscowiona jest najniżej i ciągnie się od zagłębienia między kciukiem i palcem wskazującym aż do nadgarstka. Tworzy najbardziej zagięty łuk. 

Po zorientowaniu się, gdzie leżą trzy najważniejsze rodzaje linii, możesz przejść do praktycznej części wróżenia z ręki. 

Linia serca na dłoniach – jak ją czytać?

Linia miłości symbolizuje sferę uczuć i emocji w naszym życiu, włączając w to sprawy seksu, przyjaźni, romansów, a także długoterminowych, angażujących relacji. Po jej zlokalizowaniu zwróć uwagę, czy zaczyna się poniżej palca wskazującego czy palca środkowego. Jeśli linia serca zaczyna się poniżej palca wskazującego, oznacza to, że pisany jest nam długi, satysfakcjonujący związek i miłosne spełnienie. Jeśli zaczyna się poniżej palca środkowego, prawdopodobnie trudno jest nam się angażować w poważne relacje i znalezienie tej jednej, wyjątkowej osoby może być w naszym przypadku trudniejsze. Długą, mocną i głęboką linię miłości można też interpretować jako dążenie do stabilnego, monogamicznego związku, który trwa latami. Jeśli linia ta jest poprzerywana, ma załamania lub faluje – w takim przypadku możemy w swoim życiu spotykać wielu partnerów i wielokrotnie przeżywać miłosne wzloty i upadki. 

Linia głowy na dłoniach – co oznacza? 

Linia głowy, zlokalizowana w centrum dłoni, odnosi się do naszego potencjału intelektualnego i ambicji w tej sferze. U ludzi z dużym apetytem na wiedzę i naukowe osiągnięcia, jest głęboka i wyraźna. Tak uformowana oznacza ponadto, że myślimy logicznie, klarownie i szybko. Jeśli jest krótka i płytka oznacza, że preferujemy aktywności fizyczne, a nasze wysiłki intelektualne mogą nie przynieść zamierzonych rezultatów. Linia głowy tworząca zamaszysty łuk, jest oznaką kreatywności i artystycznego zmysłu. Może zwiastować sukcesy na tym polu. Prosta – sugeruje mocne osadzenie w rzeczywistości. Poszarpana i przerywana może oznaczać, że mamy problemy z pamięcią i ze skupieniem uwagi. W wariancie bardziej optymistycznym zakłada, że często występują u nas momenty “olśnienia” i stać nas na dokonywanie przełomowych odkryć. 

Linia życia na dłoniach – o czym mówi? 

Dochodzimy do finalnej linii, która determinuje nasze samopoczucie, witalność oraz atrybuty fizyczne. Wbrew pozorom, nie ma ona nic wspólnego z długością życia i nie da się na jej podstawie odczytać, czy będziemy żyć krótko, czy długo. Jeśli linia jest istotnie długa, a do tego wyraźna i głęboka, oznacza to jedynie, że z natury jesteśmy ruchliwi, pełni energii i ciekawości świata. Osoby z taką linią życia często odnoszą sukcesy w sportach, a także… w biznesie, ponieważ nie lubią stać w miejscu, są stworzeni do działania i w ten sposób osiągają sukcesy. Krótka, niewyraźna i przerywana linia życia sugeruje za to, że jesteśmy osobami, które szybko się męczą i potrzebują dużo czasu na regenerację. Ponadto, brakuje im entuzjazmu i nie mają siły przebicia, która potrzebna jest do zmieniania świata. Jeśli sama życia jest płytka, ale dzieli się na “pęczek” drobniejszych, oznacza to, że dana osoba jest niezależna, chodzi własnymi drogami i dba o własną autonomię. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozostałe artykuły

Przedstawiamy Justynę Gałat – EKSPERTKĘ marki handy lab. ✋Kosmetolożkę, która w swojej pracy tworzy indywidualne terapie zabiegowe i stara się edukować pacjentów jak ważne jest kompleksowe podejście do tematu pielęgnacji, także dłoni.
Dowiedz się, jak krok po kroku zadbać o dłonie przed ślubem i jaki manicure wybrać
Oto niezbędne produkty, które nawilżą dłonie po opalaniu i morskich kąpielach, a do tego zabezpieczą je przed fotostarzeniem

Nasi partnerzy

Dynamiczny rozwój naszej marki zawdzięczamy naszym partnerom medialnym oraz biznesowym. Dziękujemy za zaufanie do marki Handy Lab.

Bądź na bieżąco

Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera. Bądź na bieżąco z promocjami i otrzymaj na start prezent od Handy Lab.

Opinie klientów

Tereskaużytkownik
Czytaj więcej
Super nawilżone i gładkie ręce! Super maska w rękawiczkach w cudownej konsystencji kremowego serum.Bardzo dużo serum w rękawiczkach 30 gramów, daje pewność pełnej pięlęgnacji skóry rąk, skórek i paznokci. Po 30 minutach w rękawiczka dłonie odzyskują gładkość, są nawilżone i skóra ma naturalny zdrowy koloryt. Mam wrażliwe dłonie i po zimie trudno mi je doprowadzić do porządki, po 2 domowych zabiegach spa dla dłoni skóra jest w super stanie, a w wcześniej żadne maski do dłoni na mnie nie działały.

Zalety: Super skład, duża zawartość serum, konsystencja i zapach, rękawiczki smartphone friendly
Mirian1955użytkownik
Czytaj więcej
Jestem kobietą 40+ i taki produkt to dla mnie świetne rozwiązanie. Używałam rękawiczek z koktajlem z retinolem i efekt był super już po pierwszym stosowaniu. Ręce były gładsze, mniej widoczne zmarszczki i lepszy kolor skóry.

Zalety: forma aplikacji - rękawiczki, przyjemny zapach - dobrze nawilża
No nameużytkownik
Czytaj więcej
Rękawiczki są wykonane z przyjemnego materiału, zamknięcie wokół nadgarstków zabezpiecza przed wydostaniem się kremu. Maska pięknie pachnie i daje efekt profesjonalnego zabiegu. Dłonie są wypoczęte, gładkie i nawilżone - efekt utrzymuje się do następnego dnia.
Alinaużytkownik
Czytaj więcej
Wygodna w stosowaniu. Świetnie regeneruje i odżywia skórę dłoni. Dłonie są gładkie, nawilżone i miękkie.

Social media

#GiveMeYourHands

handy lab.
NIP 7123420335
REGON 389198420

Wszystkie prawa zastrzeżone dla handy lab. ® 

Handcrafted by Spectar

Select your currency
pl_PL

Odbierz 10% zniżki

Zapisz się do newslettera