Czas na fotoprotekcję

Wiosna już na dobre jest z nami, a wraz z nią słońce!

Długo wyczekiwane słoneczne dni, niesamowita energia i stymulacja do produkcji witaminy D, która:

  • jest niezbędna do utrzymania prawidłowej struktury kości,
  • kontroluje wchłanianie wapnia z jelita i pomaga regulować jego metabolizm,
  • zapobiega krzywicy u dzieci i demineralizacji kości u dorosłych,
  • pozytywny wpływ na komórki mięśniowe,
  • wpływa na zwiększenie wydolności i wydajności organizmu,
  • ma wpływ na wzrost włosów i kondycję skóry.

Wystawiajmy się więc na słońce i stymulujmy naturalną syntezę witaminy D.

Jest też “ciemna strona słońca” – czyli promieniowanie UV, które dzieli się na 2 typy.

Promieniowanie UVA stanowi 95% promieniowania słonecznego UV, które dociera na ziemię. Promienie UVA mają zdolność przenikania przez chmury, szkło oraz ludzką skórę,  wnikając w głębokie warstwy naskórka docierają aż do komórek skóry właściwej. Powoduje to fotostarzenie się skóry i może odpowiadać za zmiany nowotworowe

Promieniowanie UVB to 5% promieniowania UV. Jego natężenie najsilniejsze jest latem, szczególnie w godzinach największego nasłonecznienia. Jest zatrzymywane przez szyby oraz chmury, jednak również wnika w skórę przez naskórek i odpowiada za opalanie skóry, a także za bolesność po opalaniu, poparzenia, a także zmiany nowotworowe.

Jak widzicie opalanie się i wystawianie skóry na promieniowanie UV ma sporo wad…

Niebezpieczne dla skóry są powtarzające się ekspozycje na promieniowanie UV bez odpowiedniej ochrony. Skutkiem tego jest fotostarzenie, które charakteryzuje się pogrubieniem naskórka, szorstkością skóry, zmarszczkami i bruzdami. Mogą pojawić się zmiany barwnikowe – przebarwienia i odbarwienia.

Kluczowa jest fotoprotekcja! Skóra dłoni narażona jest na działanie promieniowania słonecznego, dlatego chrońmy ją aby nasze dłonie na długo zachowały młodość i zdrowy wygląd. Produkty handy lab. zawierają filtry SPF 20 oraz rokitnik, pełniący rolę naturalnego blokera promieni UVA i UVB. Filozofia naszej marki zakłada ochronę skóry, dlatego każdy produkt jaki wychodzi z laboratorium ma filtry SPF.

Cieszmy się słońcem mądrze i odpowiedzialnie z handy lab.!

Czytaj podobne treści

„Pokaż mi swoje dłonie, a powiem ci, jaki jesteś”. Można sobie podważać te słowa, mówiąc, że czasami mamy ręce zadbane, a czasem nie…
Istnieją dwa rodzaje dotyku, które pamięta się przez całe życie: kiedy ukochana osoba muśnie twoją dłoń, i ten, kiedy twoje nowo narodzone dziecko chwyci cię za palec. W obu przypadkach jesteście ze sobą związani już na wieczność.*
Marka handy lab. znalazła uznanie wśród jurorów konkursu Kosmetyczna Marka i uzyskała tytuł Kosmetycznej Marki Roku 2022 – Jakość i Piękno. Wyróżnienie to symbol jakości, niezawodności, efektywności i stosowania innowacyjnych rozwiązań dla najbardziej wymagających klientów.
To zdanie oddaje całą prawdę o wodzie i jej znaczeniu i w handy lab. podpisujemy się pod nim z pełnym przekonaniem.
Miłość – uczucie zmieniające świat, kto z nas nie chce kochać i być kochanym? My nie znamy takiej osoby:) To źródło inspiracji artystów, poetów i temat niezliczonych piosenek i filmów – czym sztuka byłaby bez tego pięknego uczucia?

Dodatkowe informacje

Zapisz się do Newslettera, aby otrzymywać aktualne informacje o nowościach i promocjach!

Znajdź nas w social mediach: Facebook / Instagram

Zapisz się do Newslettera, aby otrzymywać aktualne informacje o nowościach i promocjach!

Wszystkie prawa zastrzeżone dla handy lab. 2021

Projekt i wykonanie OMPlanners X SPECTAR.pl

#GiveMeYourHands

Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro
pl_PL